اپلیکیشن UDIAG

دانلود اپلیکیشن عیب یابی UDIAG مهاد صنعت
دانلود بسخه ویندوز نرم افزار یودیاگ

آشنایی با اپلیکیشن UDIAG

یکی از مهم‌ترین دست‌آورد‌های شرکت مهاد صنعت تولید دستگاه‌های هوشمند ، با قابلیت‌های ارتباطی جدید است و این دستگاه‌ها عبارتند از دستگاه‌های عیب‌یاب UDIAG و GDIAG4. ارتباط این دستگا‌ه‌ها با اپلیکیشن UDIAG از طریق وای‌فای داخلی دستگاه است.

وای‌فای یک استاندارد فناوری بی‌سیم است که از طریق ارسال امواجی با فرکانس 2.4 گیگاهرتز برای متصل شدن به دستگاه‌های مختلف در فواصل کوتاه، استفاده می‌کند. وای‌فای می‌تواند به سایر دستگاه‌های دارای وای‌فای فعال مثل تلفن همراه، رایانه، چاپگر و سایر لوازم خانگی دیجیتال بدون متصل شدن از طریق کابل، متصل شود و با آن‌ها تبادل اطلاعات داشته باشد. در هنگام اتصال دو دستگاه به یکدیگر به نکات زیر توجه کنید:

• برای این‌که هنگام اتصالUDIAG به دستگاه دیگر با مشکل روبرو نشوید، دستگاه‌ها را نزدیک یکدیگر قرار دهید.
• مطمئن شوید که UDIAG شما و دستگاه وای‌فای دیگر در محدوده پوشش وای‌فای (10 متر) قرار دارند. ممکن است این فاصله بنابر محیطی که دستگاه‌ها استفاده می‌شوند، متفاوت باشد.
• مطمئن شوید که هیچ مانعی از جمله انسان، دیوار، گوشه یا حصار بین UDIAG شما و دستگاه متصل وجود ندارد .
• وای‌فای از فرکانسی مشابه فرکانس برخی تجهیزات صنعتی، فنی یا پزشکی و محصولات کم‌نیرو استفاده می‌کند و هنگام اتصال در نزدیکی این گونه محصولات، ممکن است تداخل ایجاد شود.

اپلیکیشن یودیاگ
صفحه ورودی اپلیکیشن یودیاگ

مراحل نصب اپلیکیشن UDIAG

برای استفاده از این تکنولوژی لازم است که اپلیکیشن UDIAG را بر روی دستگاه موبایل، تبلت و لپ‌تاپ خود نصب کنید. نسخه برنامه کاربردی UDIAG  تحت ویندوز و برنامه کاربردی تحت سیستم عامل اندروید موجود است.

نسخه تحت ویندوز این برنامه نیاز به سیستم‌عامل ویندوز 7 و ویرایش‌های بالاتر از آن دارد و نسخه اندرویدی نیز برای سیستم‌عامل اندروید 4.4.4 و ویرایش‌های بالاتر از آن طراحی شده است.

برای نمایش فارسی در برنامه کاربردی  UDIAG، نیاز است سیستم‌عامل از زبان فارسی پشتیبانی کرده و قابلیت زبان فارسی آن فعال باشد و دستگاهی که این برنامه کاربردی روی آن نصب می‌شود باید به میزان کافی، حافظه برای نصب و اجرای برنامه داشته باشد.

در ادامه مراحل نصب و نحوه انجام کار نرم‌افزار را بررسی می‌کنیم:

الف. در ابتدا به این نکته توجه کنید که برخی برنامه‌ها، آنتی‌ویروس‌ها و فایروال‌ها به خصوص در سیستم‌عامل ویندوز ممکن است عملکرد برنامه کاربردی UDIAG را مختل کنند به همین دلیل لازم است که این برنامه را در این آنتی‌ویروس‌ها و فایروال‌ها به عنوان نرم‌افزار ایمن به سیستم معرفی کنید همچنین در سیستم‌عامل اندروید نیز با زدن تیک اجازه نصب برنامه از منبع ناشناس می‌توانید این برنامه را به راحتی نصب نمایید.

ب. دانلود برنامه:

برای دانلود برنامه UDIAG به سه روش زیر می‌توانید عمل کنید:

 • به صفحه اصلی سایت مهاد وارد شوید و در منوی خدمات گزینه دانلود‌ها را انتخاب کنید و با کلیک بر روی اپلیکیشن UDIAG آن را دانلود کنید.
 • عضو کانال تلگرام مهاد شوید و برنامه را دانلود کنید.
 • در کافه‌بازار نرم‌افزار عیب‌یاب خودرویی مهاد را جست‌وجو کنید و برنامه را دانلود کنید.

ج. ایجاد پروفایل: پس از دانلود برنامه برای ورود به اپلیکیشن نیاز است که یک پروفایل جدید ایجاد کنید. این کار را می‌توانید با لمس گزینه افزودن پروفایل جدید در صفحه اول یا گزینه افزودن پروفایل دستگاه عیب‌یاب در منو کناری انجام دهید.

د. تنظیمات دستگاه: برای تعریف دستگاه کافی است که مدل و شماره سریال دستگاه را که بر روی جعبه دستگاه درج شده است وارد کنید.

ه. روش اتصال دستگاه: اگر دستگاه و اپلیکیشن به صورت مستقیم به یکدیگر متصل هستند روش اتصال مستقیم را انتخاب کنید و با لمس گزینه ذخیره به مرحله بعد بروید. اما اگر برای اتصال دستگاه به اپلیکیشن از یک مودم بی‌سیم به عنوان واسط استفاده می‌کنید، لازم است پس از انتخاب گزینه  دسترسی غیرمستقیم اطلاعات دسترسی به مودم را وارد کنید و سپس بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید.

و. عیب‌یابی: در صورت موفقیت‌آمیز بودن تعریف پروفایل می‌توانید شروع عملیات عیب‌یابی را آغاز کنید. برای این کار پس از اطمینان از اتصال دستگاه به خودرو بر روی گزینه «شروع عیب‌یابی» کلیک کنید.

ز. بررسی عیب‌یابی: پس از هر عملیات و کار با دستگاه، اطلاعات هر عیب‌یابی، در منوی «تاریخچه ارتباط و داده» در منوی کناری قایل دسترسی است. این اطلاعات می‌تواند در بررسی‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

ح. ذخیره تصاویر: در هر مرحله برای ذخیره تصاویری که در بررسی‌های بعدی به آن‌ها نیاز خواهید داشت، می‌توانید از گزینه نارنجی رنگی که پایین هر صفحه وجود دارد استفاده کنید. این تصاویر در منوی کنار صفحه و در قسمت «تصاویر ذخیره شده» قابل دسترسی هستند.

ط. تنظیمات برنامه: برای تغییر زبان برنامه می‌توانید از منوی تنظیمات برنامه استفاده کنید.

نمای داخلی اپلیکیشن UDIAG شرکت مهاد صنعت

روش‌های اتصال اپلیکیشن UDIAG به سایر دستگاه‌ها:

برای اتصال UDIAG  به سایر دستگاه‌ها، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. UDIAG را روشن کنید، 30 ثانیه صبر کنید.
 2. اتصال وای‌فای دستگاهی که می‌خواهید UDIAG به آن متصل شود را در وضعیت روشن قراردهید و دستگاه‌های اطراف را جست‌و‌جو کنید.
 3. نام وای‌فای دستگاه خود که همان شماره سریال دستگاه است را انتخاب کنید.
 4. کلمه عبور را وارد کنید، کلمه عبور بصورت پیش‌فرض mehad.ir است.
 5. گزینه ذخیره و اتصال اتوماتیک را فعال کنید.
 6. گزینه اتصال را اجرا کنید.

توجه: اگر اتصال وای‌فای برقرار نشد یا دستگاه دیگر نتوانست UDIAG را پیدا کند، اطلاعات UDIAG  را از فهرست دستگاه دیگر پاک کنید و سپس سعی کنید دوباره آن‌ها را وصل کنید .

توجه: اگر UDIAG درست کار نمی‌کند، دوباره آن را راه‌اندازی کنید یا سعی کنید دستگاه‌ها را دوباره متصل کنید.

توجه: محدوده اتصال وای‌فای به دستگاه‌های متصل شده بستگی دارد.

اضافه کردن و حذف کردن دستگاه در برنامه  UDIAG

 • تعریف یا اضافه کردن دستگاه:

برای تعریف دستگاه، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برنامه را اجرا کنید.
 2. از پنجره تنظیمات، گزینه اضافه کردن دستگاه را انتخاب کنید.
 3. در پنجره باز شده مدل دستگاه را انتخاب کرده و شماره سریال دستگاه را وارد کنید.
 4. با تایید اطلاعات وارد شده، دستگاه به فهرست دستگاه‌های تعریف شده اضافه می‌شود.

توجه: شماره سریال دستگاه، ترکیبی از اعداد و حروف بزرگ و به زبان انگلیسی است، پس در وارد کردن شماره سریال دقت نمایید.

توجه: برای اضافه کردن دستگاه نیازی نیست دستگاه UDIAG روشن باشد.

توجه: در هر برنامه کاربردی UDIAG تعداد نامحدودی دستگاه قابل اضافه شدن است که در یک زمان برنامه فقط با یکی از آن‌ها می‌تواند ارتباط برقرار کند.

 • حذف دستگاه:

برای حذف دستگاه، مراحل زیر را انجام دهید:

 1. برنامه را اجرا کنید.
 2. از پنجره تنظیمات، گزینه حذف کردن دستگاه را انتخاب کنید.
 3. در پنجره باز شده، شماره سریال دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید.
 4. پس از تایید، دستگاه انتخاب شده، از فهرست دستگاه‌های تعریف شده حذف می‌شود.

توجه: برای حذف کردن دستگاه، نیازی نیست دستگاه  UDIAG روشن باشد.

آشنایی با اپلیکیشن یودیاگ

اتصال مجدد یا قطع ارتباط دستگاه‌ها:

 • اتصال مجدد دستگاه‌ها:

اگر به دلیل فاصله زیاد بین دستگاه‌ها، اتصال وای‌فای قطع شود، دستگاه‌ها را برای مدت زمان خاص به هم نزدیک‌تر کنید تا دستگاه‌ها دوباره به صورت خودکار وصل شوند .

اگر به دلیل نقص دستگاه، اتصال وای‌فای قطع شود، به منوی وای‌فای دستگاهِ متصل بروید تا دستگاه‌ها را دوباره همگام‌سازی کنید .

 • قطع اتصال دستگاه‌ها:

قطع ارتباط دستگاه می‌تواند به علت خاموش شدنUDIAG ، یا قطع ارتباط وای‌فای دستگاه باشد. وقتی دوباره UDIAG  را روشن کنید و دستگاه‌ها در محدوده پوشش باشند، نزدیک‌ترین دستگاه به UDIAG به صورت خودکار به آن وصل می‌شود.

به‌روزرسانی برنامه کاربردی:

 1. به‌روزرسانی اتوماتیک از اینترنت:

آخرین ویرایش از برنامه کاربردی UDIAG روی سایت مهاد قرار دارد و برنامه کاربردی، در صورت دسترسی به اینترنت، می‌تواند خود را به‌روز (آپدیت) کند.

 1. به‌روزرسانی از طریق فایل:

آخرین ویرایش از برنامه کاربردی UDIAG روی سایت مهاد به آدرس www.mehad.ir قرار دارد و قابل دانلود است. شما می‌توانید فایل مربوطه را دانلود و نصب نمایید.

توجه: برای نصب ویرایش جدید برنامه کاربردی، ابتدا برنامه نصب شده را پاک (Uninstall) کنید.

توجه: با به‌روزرسانی برنامه کاربردی، هیچ برنامه‌ای از برنامه‌های مربوط به عیب‌یابی بروز نخواهند شد. برای به‌روزرسانی برنامه‌های عیب‌یابی، از به‌روزرسانی برنامه دستگاه استفاده کنید.

افزودن دستگاه‌های دیگر به UDIAG:

UDIAG نمی‌تواند به صورت هم‌زمان به چند دستگاه متصل شود، ولی می‌تواند برای تعداد نامحدودی دستگاه تعریف شود و در زمان‌های مختلف با هر یک از آن‌ها کار کند. زمانی‌که یک دستگاه به UDIAG متصل است سایر دستگاه‌ها نمی‌توانند به آن متصل شوند.

دانلود اپلیکیشن یودیاگ

در صورت بروز هر مشکلی در نرم‌افزار، قبل از تماس با کارشناسان شرکت مهاد لطفا فایل راهنمای زیر را دانلود و مطالعه بفرمایید!

دانلود اپلیکیشن عیب یابی UDIAG مهاد صنعت
دانلود بسخه ویندوز نرم افزار یودیاگ

اگر نیاز به راهنمایی دارید به ما پیام بدهید تا با شما تماس بگیریم